اولین نشست تخصصی کشوری کودک و نوجوان در حوزه توانمندسازی فردی و اجتماعی در فرآیند حل مسئله در شرایط بحران با حضور مدیران، روانشناسان و فعالان حوزه کودک و نوجوان برگزار شد.

این نشست در تاریخ سی ام خردادماه سال ۱۳۹۸ درسالن اختصاصی بانک صنعت و معدن با مدیریت گروه پژوهشی کودک و نوجوان و با همکاری گروه روانشناسی راز رویش در پنج کمیسیون اجرا گردید.

ابتدای نشست آقای مقداد حکیمی مدیر گروه پژوهشی کودک و نوجوان طی سخنانی به معرفی این مرکز و اعلام اهداف و برنامه پژوهشی پرداختند.  ایشان خدمات این مرکز را شامل نیازسنجی و پژوهش، ارزیابی، آموزش و اعتباربخشی معرفی کردند و ماموریت این مرکز را توانمندسازی فعالان حوزه کودک و نوجوان از طریق ارزیابی، نیازسنجی، آموزش و پژوهش مهارتهای پرورشی و پایش مستمر نتایج عملکردی به منظور دستیابی به شاخص های حوزه سلامت روان دانست.

پس از آن از آقای سروش حاتمی سرپرست گروه موسیقی زنبورک دعوت به عمل آمد. ایشان طی سخنانی موجز به معرفی این گروه و نکات مهم در موسیقی کودک پرداختند.

در پایان بخش اول به معرفی اعضای این گروه پژوهشی و موضوعات کمیسیونها پرداخته شد.  خانم دکتر مونا فدایی مدیر مسئول گروه روانشناسی راز رویش و عضو هیئت علمی این مرکز و مسئول کمیسیون با موضوع عزت نفس و اعتماد به نفس، خانم دکتر مژدگان با موضوع آزار جنسی ،آقای دکتر توکلی با موضوع تربیت دینی و سپس به معرفی دو تن از روانشناسان معتبر سرکار خانم مهرناز فتحی با موضوع فناوری های ارتباطی و کودک و خانم  حاج کرمی با موضوع تک فرزندی پرداخته شد. در بخش دوم این نشست فوق تخصصی حاضرین با شرکت در کمیسیون انتخاب شده، دانش خود را در اختیار دیگران قرار دادند.

در پایان این نشست پنل جمع بندی با حضور سرپرستان کمیسیون برگزار شده و این مسئولین چند دقیقه ای با ارائه گزارش از کمیسیون خود به نکات کلیدی هر موضوع اشاره کردند.

در پایان مراسم ، آقای حکیمی ضمن تشکر از حاضرین که از اقصا نقاط ایران آمده بودند ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک با همکاری تک تک فعالان حوزه کودک بتوانیم در سلامت نسل آینده موثر باشیم.

 بخش خبری راز رویش