اثر میچ آلبوم

مترجم: ماندانا قهرمانلو

داستان کتاب مربوط به ملاقات های هفتگی “میچ” با دوست و استادش ” موری شوارتز” و بر اساس واقعیت می باشد . رابطه دوستی که از دوران دانشجویی  میچ آغاز شده بود و در بین روزمرگیها غباری از فراموشی آنرا پوشانده بود .

ملاقات مجدد میچ و موری زمانی آغاز می شود که موری بیمار است ، بیماری سختی که بتدریج اعضا بدنش را از کار می اندازد و سرانجام باعث مرگ او می شود .موری نه تنها با ترس به مرگ و سراجامش نگاه نمی کند ؛ بلکه با چنان شجاعتی آنرا به عنوان واقعیت اجتباب ناپذیر پذیرفته است که در جایی از کتاب به میچ می گوید :

“هیولای مرگ به خاطر این است که ما خودمان را به صورت عضوی از چرخه ی طبیعت نگاه نمی کنیم .فکر می کنیم چون انسانیم ،فرا طبیعی هستیم .”

موری در ملاقات هایش میچ را به چالش می کشد تا ازبین تمام  روزمرگی ها ی اطرافش ،نگاه عمیق تر و دقیق تری به مسائل به ظاهرساده ی زندگی، داشته باشد .

گفتگوهای میچ با موری چهارده سه شنبه ادامه دارد و هربار در مورد موضوعاتی همچون جهان ،افسوس ها و حسرت ها ، مرگ ، خانواده ، ازدواج ، بخشش ، احساسات و …… صحبت می کنند .

موری عمیقا به معلمی عشق می ورزد تا جایی که تا اخرین لحظات عمرش درس های عمیقی پیرامون زندگی برای شاگردش  و همه     خوانندگان کتاب دارد .او معتقد است مرگ به زندگی پایان می دهد ، نه به روابط.

برای خرید اینجا کلیک کنید