نویسنده: لوئیز ال. هی – مونالیزا شولز 

مترجم: مهدی قراچه داغی

موضوع کتاب: روانشناسی و تربیتی، خوشبختی، خودسازی وعلوم پزشکی TL>

خواننده عزیز خواه این اولین کتاب من باشد که می‌خوانید یا یکی از خوانندگان همیشگی کتاب‌های من باشید، از اینکه این کتاب را به شما تقدیم می‌کنم هیجان‌زده ‌هستم.

کتاب همه چیز عالی است با نگاهی جدید و زاویه‌ای هیجان‌انگیز به آموزه‌های من نظر می‌کند. همکار دیگر من در نگارش این کتاب مونالیزا شولز است که او را تحسین می‌کنم. او سال‌هاست به من وعده داده است که برای آنچه سال‌هاست آموزش می‌دهم مدارک و نشانه‌های علمی فراهم کند. درحالی‌که من خود به اثبات این مطلب نیاز ندارم که بدانم روش‌های من مؤثر واقع می‌شوند یا نه، بسیاری افراد فقط درصورتی‌که شاخه‌ای از علم از نوشته و توصیه‌ای حمایت کند آن را می‌پذیرند، ازاین‌رو در این کتاب ما علم را به شما پیشکش می‌کنیم. با این اطلاعات اضافی می‌دانم که شمار شایان توجه‌ای از مردم متوجه می‌شوند که می‌توانند جسم خود را التیام بخشند.

با این حساب بگذارید این کتاب راهنمای شما باشد. در صفحات این کتاب مونالیزا به شما قدم به قدم نشان می‌دهد چگونه می‌توانید از بیماری به سلامتی برسید. این کتاب سلامتی پزشکی را با سلامتی کل‌نگر، سلامتی غذایی و سلامتی احساسی ترکیب می‌کند. هرکس در هر موقعیت و هرجا که باشد می‌تواند از این کتاب استفاده کند.

ادغام روش‌های التیام‌بخش

در سی سال گذشته التیام بخشیدن ذهن و جسم به کمک تأکیدات مثبت، دارو و شم و شهود بسیار بررسی شده است و بسیاری از اشخاص بااستعداد و باهوش در این زمینه راهنمایی کرده‌اند؛ اما به‌ندرت کسانی پیدا می‌شوند که مدعی شوند پیشتاز این زمینه لوئیز هی نبوده است. درواقع این جنبش در دهه ۱۹۸۰ شروع شد که همه ما کتاب کوچک آبی او را با عنوان بدنتان را التیام بخشید: دلایل ذهنی بیماری جسمانی و روش متافیزیکی برای غلبه بر این بیماری‌ها را خریدیم. در آن کتاب با انگاره‌هایی آشنا شدیم که به بیماری ما منجر می‌شدند. چه کسی می‌دانست که با خواندن این کتاب در بدن من چه تحولاتی رخ خواهد داد؛ اما واقعیت این است که همه وجود من را تغییر داده است. این کتاب به من نشان داد که چگونه بیماران و خودم را راهنمایی کنم. همان‌طورکه می‌توانید تصورش را بکنید

من به هیجان آمدم و درواقع چیزی فراتر از هیجان و زمانی بود که هی هاوس به من پیشنهاد کرد با لوئیز هی کتابی در زمینه قدرت التیام شم، تأکیدات مثبت و دارو بنویسم، یعنی روش‌های سنتی پزشکی در غرب و سایر روش‌های درمانی را ترکیب کنم. این نهایت نظام التیام است. چگونه می‌توانستم به کار کردن با این مواد و همکاری با لوئیز جواب نه بدهم؟

من کتاب بدن خود را التیام بخشید با خود به دانشکده پزشکی می‌بردم و بعد وقتی سال‌ها درباره مغز بررسی و تحقیق کردم از این کتاب بهره فراوان گرفتم. بارها اتفاق افتاد که از مطالب کتاب برای درمان انواع ناراحتی‌های خود استفاده کردم. در بسیاری از زمینه‌ها کتاب معنی‌دار بود؛ اما نمی‌دانستم لوئیز عبارات تأکیدی مثبت را از کجا گرفته است. چه عاملی ۳۵ سال قبل به او انگیزه داد تا اقدام به مطالعه بالینی کند و درباره اندیشه انسان و سلامتی او دست به تحقیق و بررسی بزند؟ چگونه ممکن بود کسی که پیش‌زمینه علمی نداشت و درس پزشکی نخوانده بود پشت‌سرهم مراجع داشته باشد و به همبستگی بعضی از انگاره‌های فکری و بیماری مرتبط با آن‌ها پی ببرد و بعد کتابی بنویسد که با نگرانی‌های سلامتی ما برخورد کند؟ نسخه‌ها و توصیه‌هایش مؤثر واقع می‌شدند؛ اما نمی‌دانستم چرا و چگونه این اتفاق می‌افتد. فکرش من را دیوانه کرده بود.

ما به اختراع نیازمندیم. تلاش کردم درباره نظام تأکیدات مثبت و آنچه در پس پرده آن وجود داشت بررسی کنم و دنبال جنبه‌های احساسی بیماری در مغز و بدن بگردم. همبستگی که پیدا کردم به من کمک کرد یک نظام درمانی پیدا کنم که بیش از ۲۵ سال در مقام پزشک و مشاور فعالیت کنم؛ اما قبل از اینکه من و لوئیز شروع به نگارش این کتاب کنیم، متوجه نشدم که ترکیب روش‌های التیام‌بخشی که من از آن استفاده می‌کردم و عبارات تأکیدی لوئیز تا چه اندازه قدرتمند است.

برای خرید اینجا کلیک کنید